Těhotenská masáž

Cena 990 Kč za 60 min

Těhotenská masáž

Masáž pro těhotné představuje uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zachycování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností.

Klasické masáže se zejména v prvním trimestru nedoporučují, protože dochází k prokrvení až překrvení organismu a to by v nejhorším případě mohlo vést ke krvácení. Od 4. měsíce si naopak, při dodržení určitých zásad, můžete zajít zarelaxovat, uvolnit přetěžovaná záda, uvolnit zatížené nohy, odstranit otoky, zjemnit a zpružnit pokožku a zkrátka se příjemně uvolnit.

S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Odstraňovat napětí ve svalech v celé oblasti zad a šíje je možné jemnými hmaty, které svalstvo uvolňují a prokrvují.

Zvláštností této masážní techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě.. Pravidelná masáž ulehčuje průběh těhotenství i porodu.

 • Jaké jsou základní účinky masáže?
  redukuje otoky, tuhnutí tkání
  uklidňuje nervový systém, zbavuje tělo stresu
  velké fyzické a psychické uvolnění
  harmonie a odpočinek pro tělo, mysl i duši
  Kontraindikace:
  Masáž není vhodná v těchto případech-velká stráta vody
  vysoká horečka,
  zvracení,
  diabetes,
  chřipka,silné nachlazení,
  vysoký krevní tlak,
  nevolnost,bolest břicha,průjem,
  bodavá bolest zad,zvláště vystřeluje-li do paží a nohou.