Shiatsu masáž

Cena 1090 Kč za 60 minut

Shiatsu masáž

Shiatsu je japonská léčebná technika, jež teoreticky vychází z principů tradiční čínské medicíny. Pracuje s akupunkturními dráhami (meridiány) a body (tsubo) za účelem obnovení přirozeného toku vitální energie (ki) a nastolení energetické rovnováhy v těle.

Shiatsu v doslovném překladu znamená tlak prsty – nejen pomocí tohoto tlaku, ale i protahováním a dotykem uvádí Shiatsu do pohybu energii ki v meridiánech a tím celkově harmonizuje. Při ošetření se používá široká paleta technik – dynamické uvolňování napjatých partií i klidné užití tlaku k tonizaci prázdných míst v těle. Pracuje se prsty, dlaněmi, lokty, koleny i chodidly a terapeut využívá váhy celého těla.

Jaké jsou základní účinky?

  • hluboce relaxuje a uvolňuje nahromaděný stres a napětí
  • zvyšuje sebeuvědomění, posiluje intuici a citlivost
  • podporuje a vyživuje životní sílu, celkově posiluje a osvěžuje organismus
  • napomáhá při chronických onemocněních a při psychosomatických potížích
  • působí preventivně proti vzniku širokého spektra onemocnění

Účinky Shiatsu jsou hluboce relaxační a zároveň posilující. Shiatsu je vhodné pokud se cítíte přetažení a občas Vás pobolívá hlava. Nebo vás často bolí záda či pálí oči z celodenního sledování monitoru. Když jste unavení a máte pocit, že na vás všechno padá. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny.